– W rozgrywkach wystartują studenci i uczniowie, którzy są zrzeszeniu w Akademickim Związku Sportowym oraz Polskim Związku Piłki Siatkowej. Zależy nam, by sprawdzić poziom sportowy siatkarek i siatkarzy studiujących na polskich uczelniach. Co ważne, w rozgrywkach mogą uczestniczyć członkowie AZS bez względu na przynależność klubową – mówi Artur Słomka z AZS, koordynator rozgrywek AMPP w siatkówce.
Turnieje eliminacyjne odbędą się w dniach 6-8 stycznia w czterech miastach, a finały w dniach 27-29 stycznia. – Dokładne lokalizacje turniejów podamy po zakończeniu zapisów – dodaje Słomka. Co ważne, AZS pokrywa koszty uczestnictwa i organizacji zawodw, a dla klubów z miejscowości oddalonych o przynajmniej sto kilometrów od miejsca zawodów także koszty zakwaterowania i wyżywienia.
Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem elektronicznego formularza: https://forms.office.com/e/JxVU3N6YhT do dnia 21 grudnia 2022 r. do godz. 12.
Rozgrywki AMPP w siatkówce powiązane są z planami zainaugurowania rozgrywek Akademickiej Młodzieżowej Ligi Siatkówki. Porozumienie w tej sprawie w maju podpisali prezesi AZS prof. Alojzy Nowak i Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski. Porozumienie to ma na celu stworzenie oferty dla młodych siatkarek i siatkarzy kontynuowania kariery sportowej w czasie studiów w formule „studia + sport”. Jego strony będą dążyć do zapewnienia młodym sportowcom możliwości rozwoju dwutorowej kariery, zachęcając młodzieżowe środowisko siatkarskie do podjęcia studiów i kontynuowania kariery sportowej. W ramach tego powstaną Akademickie Młodzieżowe Ośrodki Siatkarskie, które będą siatkarskimi ośrodkami szkoleniowymi, tworzonymi na mocy porozumienia zawartego pomiędzy uczelnią wyższą, klubem Akademickiego Związku Sportowego oraz Polskim Związkiem Piłki Siatkowej.